Slavia

Tesař – Hron, Brotánek, Sýkora, Málek, Dráb, Hubinka – Štípek, Vosmík, Strnad – Krums, Vašíček, Polák – Kříženecký, Kucharčík, Jokl – Sander, Filip, Skalský – Janoušek

Vsetín

Pavlíček – Šedlbauer, Mošnička, Machů, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka, Herman – Heinrich, Urge, Cakl, Dědek, Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček, L. Stodůlka, Urbánek.

Slávističtí junioři vstoupili do finále o postup do extraligy úspěšně. V prvním zápase se Vsetínem vedli už od třetí minuty a nakonec vyhráli 4:1. Vítěznou branku dal na konci druhé třetiny Daniel Kříženecký. Série hraná na tři výhry pokračuje v pondělí znovu v Edenu.

Sešívaní měli oproti svému finálovému soupeři o tři dny více času na odpočinek a přípravu. Zatímco oni totiž v semifinále ve třech utkáních suverénně vyřadili Šumperk, tak Vsetín odehrál s Chomutovem všech pět zápasů. Možná že právě natěšení bylo jedním z důvodů, proč Pražané opanovali úvodní minuty prvního zápasu. Působili svižněji, byli rychleji u puků a snažili se o pohledné kombinace.

Při jedné z nich hostující brankář Pavlíček ve třetí minutě zastavil Strnada, o pár vteřin později však nakonec musel lovit puk ze sítě. Vsetínská obrana zapomněla na Viktora Štípka, který dostal přihrávku do jízdy a tváří v tvář gólmanovi našel skulinku mezi jeho betony. Ty byly terčem slávistických střel i v následné přesilovce, v níž červenobílí efektně kombinovali.

Právě o nahrávky typu „až do kuchyně“ se sešívaní snažili většinu úvodní periody. Větší šance i druhý gól jim ovšem přinesly až přímější akce – Sýkora ještě na přelomu jedenácté a dvanácté minuty trefil tyč, o minutu a půl později už ale Lukáš Strnad před brankou tečoval nahození Brotánka a zvýšil na 2:0.

Nádherný gól Kucharčíka pojistil vedení v sérii

Valaši nebyli v první dvacetiminutovce příliš vidět a také na začátku té druhé bránili. Přesto dokázali ve 25. minutě snížit – v krátké přesilovce po návratu vyloučeného hráče se o kontaktní gól důrazem před brankou postaral Ondřej Cakl, jenž do sítě dostal jak puk, tak sebe.

Hru poté rozkouskovala vyloučení, nadále však měli navrch sešívaní. Tlak měli i po faulu hostujícího Hrdého na brankáře Slavie Tesaře – zatímco dlouhé kombinace v útočném pásmu však k šanci nevedly, tak přímá nahrávka na před brankou osamoceného Daniela Kříženeckého už ano. Slávistický útočník dokázal procedit puk mezi betony Pavlíčka a v čase 36:49 vrátil domácím dvoubrankový náskok.

Aktivní hra svěřenců trenéra Jenáčka ve třetí třetině pokračovala. Zatímco kapitán Jokl ve 43. minutě při úniku minul, tak Matouš Jan Kucharčík o pět minut později skóroval, když se nádhernou akcí prokličkoval přes několik hráčů a překonal Pavlíčka. Pak se musel předvést i gólman domácích Tesař, závěr duelu si ovšem sešívaní bez problému pohlídali.

Junioři Slavie tak úvodní zápas vyhráli 4:1 a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení. Druhé finále se hraje už zítra v pondělí, úvodní buly bude v Edenu vhozeno opět v 16:30.

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (HC Slavia Praha): Jsme šťastní, že jsme zvládli první krok, který bývá velmi důležitý a který se loni nezvládl. Je to jeden bod do série. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon a až na výjimky jsme soupeře do moc šancí nepouštěli. Včas jsme jim odebírali kotouče a měli jsme výrazně více střel, i když na to se nehraje. Hlavně jsme dokázali dát čtyři góly, což je důležité. Budeme se snažit na to navázat a hrát pořád stejně dobře z obrany a brát soupeři sílu. Máme to roztažené na čtyři útoky, věřím, že jsme fyzicky dobře připravení a náročný styl vydržíme. Zítra se porveme o druhý bod a věřím, že to zvládneme.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Od začátku play-off máme problémy s virózou a nemocemi. Mysleli jsme, že už to bude v pořádku, ale pořád se nám to táhne a před zápasem lehli další dva kluci ze základu. Kluci bojovali, myslím si, že když bychom za stavu 1:2 dali šanci, tak by se s tím dalo něco dělat. Slavia pak ale dala na 3:1 a 4:1 a už si to pohlídala. Zítra se pokusíme je nachytat a odvézt odsud bod. Zítra ráno to všechno probereme na mítinku a půjdeme bojovat o to, abychom to zvládli.

Autor Šimon Rogner
A-TÝM 3.5.2024

Slavia získala nejlepšího gólmana posledního play-off

Druhou posilou našeho kádru je dvaadvacetiletý gólman Oldřich Cichoň, který naposled působil v Litoměřicích a s úspěšností zákroků 93,8% byl nejlepším brankářem uplynulého play-off Chance ligy.

FANOUŠCI 3.5.2024

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!

Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

A-TÝM 2.5.2024

Vítáme první posilu! Do Edenu přichází útočník Roman Přikryl

První slávistickou posilou pro novou sezonu je útočník Roman Přikryl, který přichází do Edenu z Karlových Varů. Devětadvacetiletý hokejista má na svém kontě přes stovku zápasů v extralize a 346 v ...