22.12.2017, Martina Kramerová

Starší dorost otočil duel ve Zlíně a veze domů vítězství

Přestože slávisté už od začátku prohrávali 0:1, dokázali vývoj zápasu se Zlínem zcela otočit. Nejprve vyrovnal Klapka a poté poslal sešívané do vedení Hradil. Berani sice ještě zvládli vyrovnat, následně Slavia utla domácí snažení dalšími dvěma góly a zvítězila 4:2. Domů do Edenu se tak vrací s plným bodovým ziskem.

NAD10, pátek 22.12.2017, Zlín - Slavia
Zlín
2:4(2:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Pröschl (Světlík), 19. Sedláček – 5. Klapka (Havrda), 12. Hradil (Brož), 30. Brož (Všetečka, Štibingr), 34. Klapka (Štibingr). Rozhodčí: Vrba – Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:3. Diváci: 78. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1. 2:1, 2:2 2:4.

Zlín: Kubík – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek

Slavia: Pánek – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka

Slavia nezačala zápas ve Zlíně příliš dobře a už ve 3. minutě inkasovala. Po výborné souhře se Světlíkem otevřel skóre Matěj Pröschl, který překonal Pánka v sešívané kleci.

Hostující celek ale inkasovaná branka nesložila a už o tři minuty později bylo vyrovnáno. Po přihrávce Brože propálil Kubíka Damien Hradil. Poté navíc Pražané přiklonili výsledek na svou stranu. Ve 12. minutě překonal Kubíka Damien Hradil.

Zlínu se podařilo v závěru úvodní periody vyrovnat, když za brankovou čáru propasíroval kotouč Robert Sedláček.

Zhruba v polovině základní hrací doby červenobílí získali náskok jedné trefy. V čase 29:02 zapsal do statistik gól Jaroslav Brož. Ve 34. minutě navíc navýšil vedení svým druhým zásahem v utkání Adam Klapka a Slavia si ze Zlína odvezla všechny body.