Potvrzeno! Červenka se Sobotkou podepsali Slavii

17.9.2012, Jakub Mezlík

Hokejisté Roman Červenka a Vladimír Sobotka budou hrát během výluky za Slavii. Dva vynikající útočníci podepsali v pondělí v Edenu smlouvu, a mohli by nastoupit již ve středu proti Kladnu. To však ještě není stoprocentní. "Čekáme na potvrzení transferu od IIHF, pak budou moci oba hrát," informoval generální manažer a hlavní trenér Vladimír Růžička.

Roman Červenka

Roman Červenka v dresu Slavie
O Romanu Červenkovi se letos v létě hodně mluvilo. Po velmi úspěšném angažmá v ruské KHL se rozhodl z Omsku zamířit do zámoří. Z několika nabídek si nakonec vybral tu z Calgary Flames. Šestadvacetiletý útočník podepsal roční kontrakt, který by mu zajistil příjem 3,775 milionu dolarů.

Otázkou ale zůstává, kdy a zda vůbec se NHL letos rozběhne. Červenka během letní přípravy chodil na led se Slavií a na začátku srpna prohlásil v rozhovoru pro klubový web: "Pokud bude výluka, rád si za Slavii zahraju." Jeho slova nyní nabyla reálných rozměrů.

Červenka naposledy zářil v extralize v sezoně 2009/10, kdy dokázal během 50 zápasů nasbírat 73 bodů. Do sítě soupeřů mířil přesně celkem třicetkrát a jeho střelecký potenciál by se mohl v nadcházejících dnech Slavii hodit.

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka v dresu Slavie
Druhým potvrzeným hokejistou ze zámořské NHL je Vladimír Sobotka hájící barvy St. Louis Blues. Pětadvacetiletý hokejista byl v roce 2005 draftován Bostonem na začátku druhé stovky, naplno se dokázal prosadit až po přestupu do nového týmu.

I když by byl rád, aby se zámořská soutěž rozběhla co nejdřív, angažmá ve Slavii vítá. "Vyrůstal jsem tady a rád se sem vracím, Slavia je pro mě jasná volba," tvrdí Sobotka.

Generální partner

Bestsport

Hlavní partner

Remoex