9.4.2017, Tomáš Vogl

Parádní závěr turnaje! Slavia přemohla v derby Spartu 4:1

Nemusí se vám dařit, ale když vyhrajete derby, stejně budete za hrdiny. Tak zní léta platící fráze pro hráče Slavie a Sparty, která pro sešívané získala naplnění v závěru letošního Memoriálu Jiřího Baráka. Po špatném vstupu do utkání začali svého odvěkého rivala přehrávat a čtyřmi trefami do černého převrátili duel na svou stranu. S Memoriálem se loučí s bilancí jedné výhry, dvou remíz a jedné porážky.

Turnaj, neděle 9.4.2017, Slavia - Sparta
4:1(1:1, 1:0, 2:0)
Sparta

Branky a nahrávky: 11. Černý, 35. Burda, 52. Kubánek, 57. Altrichter - 2. Bláha. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Slavia: Němeček (od 32.Konopásek) – Moravec, Palát, Němeček, Srdínko, Topol, Stejskal, Kučera, Vymětal – Míšek, Černý, Hofmann – Urych, Rulc, Jágr – Labuzík, Altrichter, Horáček – Burda, Kubánek, Svoboda

Sparta: Sluka(Liemann) - Krudenc, Šesták, Truhlář, Zemchenkov, Theimer, Vítů, Výkruta, Vágner, Jaroš, Uhlíř, Valenta, Bláha

Úvod vždy prestižní bitvy dnes patřil Spartě, Ta se prosadila hned z prvního ofenzivního výpadu, puk se zamotal v klubku ležících hráčů před brankářem Němečkem, odtud vyplaval přímo k Marku Bláhovi jemuž nedělalo nejmenší problém ho uklidit do prázdné brány.

Jakmile se slávisté vzpamatovali z úvodního šoku, začali soupeře pomalu ale jistě zatlačovat do defenzivy a v 11. minutě to poprvé přineslo ovoce. Filip Černý se prosmýkl až do šance, v níž se zachoval jako zkušený mazák. Po vzoru reprezentačního útočníka Lukáše Kašpara provedl bekhendový blafák a zasunul puk mezi betony bezmocného gólmana Sparty.

V polovině zápasu červenobílí vystřídali brankáře, Němečka nahradil Antonín Konopásek. To se v dalším průběhu ukázalo být jako velmi důležitý moment, Konopásek zavřel bránu a přiváděl sparťanské střelce k šílenství až do závěrečné sirény.

Svou nadále vysokou aktivitu zúročili Vršovičtí podruhé ve 35. minutě. Josef Burda výborně clonil před brankou a odražený puk vrátil bleskurychle na místo určení.

Kubánkovo sólo definitivně rozhodlo o cenné výhře

Přelom druhé a třetí dvacetiminutovky byl na šanci chudší, avšak akce z 51. minuty to vše vynahradila. Po Labuzíkově vyloučení se sešívaní chystali na perné chvilky v oslabení, jenže Maxim Kubánek ihned po buly uchvátil diváky svou akcí. Na modré čáře vypíchl puk váhajícímu bekovi, natlačil se přes dva protihráče do výhodné pozice a forhendem zvedl puk nechytatelně pod víko.

Razítko na výhro poté v 57. minutě přidal po další samostatné akci Jakub Altrichter. Unavená obrana rivala nezachytila jeho průjezd okolo Slukovy klece, Altrichter se posléze dostal až do výhodné pozice, odkud zamířil přesně nad rameno.

Při dvoubodovém ohodnocení za výhru se tedy Slavia loučí s memoriálem Jiřího Baráka na 3. místě se 4 body a velmi cennou výhrou nad odvěkým soupeřem.