10.9.2017, David Mencl

Mladší dorost nenavázal na povedený začátek a na úvod podlehl Karlovým Varům

Slávisté nastoupili proti karlovarské Energii, která měla za sebou už jeden soutěžní zápas. Na začátku zápasu to ale znát nebylo a sešívaní se dokonce dostali do vedení. Hosté ale postupně zvýšili aktivitu a skóre otočili. Domácí pak po zbytek utkání jen dotahovali a srovnat se jim už nepodařilo.

1.kolo, neděle 10.9.2017, Slavia - Karlovy Vary
3:5(1:2, 0:1, 1:2)
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Jágr), 29. Černý (Srdínko, Martinec), 52. Hofmann (Čapka, Moravec) – 15. Rymon (Remeš), 15. Matoušek (Pohanka, Remeš), 26. Remeš, 50. B. Vondráček (Pohanka, Remeš), 50. Korčmaroš (Rymon). Rozhodčí: Müller – Tasch, Ovsík. Vyloučení: 13:12. Využití: 3:2. Diváci: 71. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.

Slavia: J. Němeček – Srdínko, D. Němeček, Čapka, Palát, Moravec, Topol, Kučera, Horáček – Hofmann, Martinec, Černý – Svoboda, Rulc, Jágr – Brummel, Míšek, Kvasnička – Staněk, Reichmann

Karlovy Vary: Bednář – Pohanka, Ševčík, Benda, Krutina, Kosina, Vogel, Hohl – Remeš, Bílek, R. Vondráček, Matoušek, Mareček, Rzmon, Korčmaroš, B. Vondráček, März

Slávisté mohli už po necelých dvou minutách oslavit skvělý vstup do zápasu a do celé sezóny, když Rulc jel sám na Bednáře. Pokusil se o forhendovou kličku, kterou mu ale brankář vystihl a včas zasáhl. Pražané si tak museli počkat do poloviny první části. V početní výhodě přistrčil Jágr kotouč Jakubu Svobodovi, jehož ne úplně povedená střela nakonec přece jen skončila brankou.

Nadějné vedení však červenobílí neudrželi příliš dlouho. V 15. minutě Remeš mezi dvěma obránci našel Dominika Rymona, který našel skulinku mezi Němečkovými betony. O pouhých sedmadvacet vteřin později bylo pro domácí ještě hůře, od modré čáry vypálil Pohanka a přesnou dorážkou se prosadil David Matoušek.

Sešívaní toužili v úvodu druhé části srovnat, plány jim ale zhatili Karlovarští. Alexandr Remeš našlápl už v obranném pásmu, obhodil si obránce a zakončil mezi beton a lapačku Němečka.

V přesilovce nezvládli hosté rozehrávku a nabídli puk Míškovi, který ale ani nadvakrát nepřekonal připraveného Bednáře. Z góly se o chvilku později radovala druhá slávistická posila. Filip Černý dostal přesný pas od Srdínka a nebezpečnou ranou prověřil brankáře. Ten sice první ránu zastavil, na dorážku už ale nedosáhl.

Pražané nebyli vůbec daleko od vyrovnání, v oslabení mohl podruhé v zápase skórovat Černý, jenže jeho povedenou ránu po přihrávce Martince vytáhl Bednář rukou těsně vedle. Ještě blíže třetímu gólu byli slávisté na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy puk po skrumáži skončil na brankové čáře, odkud ho karlovarská obrana dostala dřív, než stačil doklouzat do sítě.

Definitivní sbohem nadějím na bodový zisk dala sešívaným 50. minuta. V té postupně inkasovali po střelách Benjamina Vondráčka a Jana Korčmaroše. Červenobílí sice ještě dokázali snížit, když se v dvojnásobné přesilovce trefil po pěkné kombinaci Jakub Hofmann, na víc už se ale nezmohli, nepomohla ani hra bez brankáře.