7.10.2017, Jiří Novák

Slavia padla v Kladně 0:2, oba góly vstřelil Tůma

Hokejisté Slavie neprodloužili sérii tří vítězných zápasů na ledě soupeře, když v 10. kole WSM Ligy prohráli v Kladně 0:2. Obě branky vstřelil domácí útočník David Tůma.

10.kolo, sobota 7.10.2017, HC Rytíři Kladno - HC Slavia Praha
HC Rytíři Kladno
Kladno
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 2. D. Tůma, 60. D. Tůma (J. Strnad). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2426. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

HC Rytíři Kladno: Cikánek – Kehar, Štindl, P. Hořava (A), F. Matula, Štich, Lenďák – J. Strnad (C), R. Přikryl, Kubík – Zikmund, Svedlund, Lorraine – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Kružík

HC Slavia Praha: Frodl – J. Novák (C), J. Drtina (A), J. Holý, Kasík, A. Růžička, Barák – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Kopta, Šafránek, Kubica – M. Kadlec, Šagát, M. Ondráček – Jankovský, Krliš, Šmerha

Domácí začali pořádně zostra, ze zápasu uběhlo jen 108 vteřin a David Tůma přesnou střelou překonal brankáře Slavie Dominika Frodla. V osmé minutě mohl ještě zvýšit kladenské vedení Redlich, ale tentokrát brankář hostí na poslední chvíli zabránil puku do sítě včasným zásahem pravého betonu. A v přesilovce se neprosadil ani Zikmund z bezprostřední blízkosti.

Rytíři diktovali tempo hry i na konci první a začátku druhé třetiny, ovšem slávisty držel Frodl – před první přestávkou nejprve při šanci Svedlunda a v 24. minutě zlikvidoval i dělovku Hořavy. Pak se konečně začali více prosazovat i jeho spoluhráči. Na brankovišti tlačili puk do branky Krliš se Šagátem, ale gólman Cikánek se dokázal jejich tlaku ubránit.

Na druhé straně Kloz nastřelil Frodla do ramene, slávistického gólmana pak prověřili i Kubík a švédská dvojice Lorraine, Svedlund. Druhý jmenovaný však selhal i ve své druhé velké příležitosti. V 37. minutě byli blízko ke skórování i sešívaní. Novákovu střelu těsně před brankou tečoval Krliš a puk se vymrštil těsně vedle levé spojnice kladenské branky.

Hned v úvodu třetí třetiny byl za krosček vyloučen domácí Přikryl a potrestat to mohl Zdeněk Doležal, jenže v dobré příležitosti promáchl! Další početní výhodu dostala Slavia v 48. minutě, ale jedinou vážnější střelu vyslal na branku Kasík. To Frodl se musel blýsknout proti střele Šticha.

Místo závěrečného tlaku se slávisté museli na konci zápasu bránit po vyloučení Šmerhy a domácí Tůma se mohl trefit podruhé. V pokleku ale nedokázal zamířit přesně. Přesto se nakonec právě David Tůma stal hlavním hrdinou zápasu, když v poslední minutě trefil při power play opuštěnou branku Slavie.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): My jsme se Slavií prohráli oba zápasy v přípravě a víme, že to je velmi kvalitní mužstvo. Na to jsme se připravovali. Byl to výborný zápas, Slavia hrála výborně, ale myslím si, že se k nám trochu přiklonilo štěstí a díky tomu jsme vyhráli.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Měli jsme špatný vstup do utkání a první gól nás trochu zmrazil. Pak jsme začali hru pomalu zlepšovat, vytvořili jsme si i nějaké příležitosti, ale gól jsme nedali. Bez gólu se bohužel nedá bodovat.