15.12.2017, Martina Kramerová

Drama rozsekl Šmerha. Juniorka porazila Motor o dva góly

Slávisté si v dalším kole DHL extraligy poradili s Motorem a připsali do tabulky důležité body. Po úvodní brance Šmerhy sice hosté srovnali, vzápětí však přiklonil vítězství na sešívanou stranu Šergl. Když Jihočeši v závěru odvolali brankáře pečetil triumf do prázdné branky opět Šmerha. Sešívaní tak proti tabulkově lépe postavenému soupeři urvali plný bodový zisk.

25.kolo, pátek 15.12.2017, Zimní stadion Eden, Slavia - Č. Budějovice
3:1(1:0, 0:0, 2:1)
Č. Budějovice

Branky a nahrávky: 8. Šmerha (Hradil), 46. Šergl (Jaša, Kohút), 57. Šmerha – 46. Beránek (Dančišin, Doktor). Rozhodčí: Vokřál – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Slavia: Šorf – Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Holý, Melovič, Valík – Kohút, Šmerha, Matějka, Patočka, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Nedorost, Martínek.

Č. Budějovice: SvobodaM – Grauer, Rákosník, Doktor V., Dosek, Brabec, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor J., Bláha, Káník, Kaisler, Kronus, Dančišin, Bárta, Beránek, Krcho.

Na časomíře v Edenu běžela teprve 8. minuta, když se po levé straně skvěle protáhl Tomáš Šmerha a zakončil vlastní sóloakci ukázkovým gólem pod horní víko Svobodovy svatyně. Do té doby to v zápase Slavie s Českými Budějovicemi vypadalo na opatrný hokej s minimem větších šancí, úvodní branka však nakopla motory u obou týmů.

Hosté přitvrdili hlavně v závěru první dvacetiminutovky. Ve chvíli, kdy dostali výhodu dvojnásobné přesilovky. Po Dudáčkově střele z levého kruhu dokonce zazvonila tyč. Víc toho už ale Jihočeši nepředvedli, a tak se pár vteřin před sirénou ukázal opět Šmerha. Sešívaný forvard ujel všem ostatním a hnal se na Svobodu v samostatném úniku. Puk ale na cestě do branky zastavila tyčka.

Slavia začala náporem i v prostřední periodě. Už po necelé minutě musel hasit velké nebezpečí před vlastní klecí Svoboda. Šergl nahrál do skvělé pozice Kohútovi, ten ale puk za brankovou čáru neprotlačil.

Pak vystrčili drápky také hosté. Série šancí však vždy skončila u skvělě chytajícího Šorfa. Dančišin neuspěl z bezprostřední blízkosti a poté ani z mezikruží. Bártův projektil z levého kruhu zase orazítkoval vzdálenější tyč.

Na druhé straně vybídl Matějka přihrávkou napříč hřištěm ke skórování Martínka, ten ale v rozhodující moment na Svobodu nevyzrál. Ve slávistické kleci si v čase 45:17 vybral slabší chvilku Šorf. Po střele Martina Beránka z levého kruhu propustil kotouč mezi betony a Motor se dočkal vyrovnání.

O 33 vteřin později ale Slavia vrátila úder. Odražený puk od mantinelu získal Jan Šergl, který ujel sám na bránu. Akci zakončil projektilem k bližší tyči. Slavia udržovala těsné vedení i ve dvojnásobném oslabení, když hosté po zisku přesilovky odvolali brankáře a hráli v šesti. Zatímco Jihočechům se kotouč do sítě protlačit nepovedlo, Slavia opět skórovala. Do prázdné klece pojistil vítězství svým druhým zásahem Tomáš Šmerha.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Byl to pro nás strašně důležitý zápas. Hráli jsme se soupeřem, který byl v tabulce nad námi. Bylo to velmi těžké utkání od začátku do konce. Celých šedesát minut. Kluci ten zápas odmakali, soupeř hrál velice kvalitně, měl několik šancí. Nás podržel brankář. Někdy je takhle ubojované vítězství cennější, než když se vyhraje třeba 7:2. Herně se nám sice tolik nedařilo, ale odmakali jsme to a odbojovali."

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): „Z našeho pohledu to bylo vyrovnané utkání. Měli jsme spoustu šancí a pohořeli jsme na naší střelecké produktivitě. Ta rozhodla. Navíc jsme neproměnili dvojnásobnou přesilovku. Soupeři gratulujeme k vítězství."