Soupeř byl zkrátka efektivnější, má jasno Martin Šagát

4.10.2017, Adam Nejedlý

Ani napočtvrté se sešívaným borcům nepodařilo prolomit smůlu na domácím ledě, čerstvě prvoligovým Karlovým Varům podlehli o čtyři branky. Po devíti odehraných kolech tak Slavii patří devátá příčka tabulky WSM ligy. „Špatný zápas z naší strany, nedokázali jsme proměňovat šance, to se pak vyhrává těžko," hodnotil střetnutí Martin Šagát.

Slovenský forvard hájící sešívané barvy pochopitelně nemohl být s výsledkem zápasu ani trochu spokojen. „Opravdu špatný výsledek. Vypracovali jsme si sice nějaké šance, ty jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Soupeř byl naopak velice efektivní, nabídnuté příležitosti dokázal přetavit v góly. Varům také hodně pomohly dobře sehrané přesilové hry, ze kterých vytěžily hned dvě branky,“ hodnotil Miroslav Šagát.

Přestože se Pražanům povedlo odpovědět na úvodní trefu Jaromíra Kverky, ještě do zaznění sirény ohlašující konec prostřední dvacetiminutovky inkasovali znovu, a to hned dvakrát. „Snažili jsme se hrát z obrany, rychle si posílat kotouč a otáčet hru. Bohužel nám to příliš nevycházelo, Karlovarští byli více na puku a dařilo se jim kombinovat. Hráli nakrátko, měli více ze hry,“ přibližuje Šagát.

Po dvou třetinách tak sešívaní potřebovali rozvlnit síť za Závorkovými zády alespoň dvakrát, aby mohli pomýšlet na zisk bodů. Skórem však až do závěrečné sirény nadále hýbala pouze karlovarská Energie. „Ve třetí třetině jsme na soupeře chtěli vlétnout, hned zkraje periody jsme měli k dispozici přesilovou hru. Ta se nám ale vůbec nepovedla a ani ve zbylých minutách jsme svatyni soupeře ohrozit nedokázali,“ hodnotil ostřílený útočník nezdar bíločervených.

Musíme sbírat body. Doma i venku, ví Šagát

„Chtěli jsme být agresivní, napadat rozehrávku Karlových Varů. Postupem času jsme otevřeli hru, jelikož v takových situacích, kdy prohráváte o dvě či tři branky, je to zkrátka buď anebo. Tentokrát byla šťastnější Energie, dokázala našich okének v obraně využít a přidat čtvrtou trefu, která utkání definitivně rozhodla,“ přibližovala průběh střetnutí slávistická pětačtyřicítka.

Dlouhá série ztrát na domácím ledě se ale podle vršovického forvarda na psychice týmu neprojeví. „Snažíme se na to nemyslet,“ přibližuje náladu v kabině Martin Šagát. „Chceme se soustředit jen na nadcházející zápasy. Je jedno zda hrajeme doma či venku, musíme zkrátka vyhrávat a sbírat body,“ burcuje sešívaný centr do dalších utkání.