Povolit a přitáhnout. V nájezdech jsem je povodil, smál se hrdina Frodl

30.12.2017, Michal Toman

Poslední utkání roku 2017 nabídlo v Edenu strhující podívanou. Sešívaní proti Energii vyrovnali minutu před koncem základní hrací doby a dotáhli infarktové utkání až do samostatných nájezdů. V těch se už tradičně spoléhali na brankářského kouzelníka Dominika Frodla, který jim ale tentokrát zabrnkal na nervy. První dvě penalty pustil, pak ale zbylé tři vychytal a Slavia i díky němu slavila senzační výhru. „Dal jsem Varům schválně čuchnout a pak jsem to zavřel,“ dělal si po zápase legraci.

Jak se vám proti Energii chytalo?
Musím říct, že se mi chytalo dobře. Čekal jsem těžký zápas. Přijel top tým WSM Ligy, se kterým jsme měli letos jednoznačné výsledky. Nestačili jsme na něj zatím ani v jednom zápase. Teď jsme si ale dokázali, že můžeme i s takovýmhle mužstvem, jako jsou Karlovy Vary, hrát rovnocenné utkání a i je vyhrát.

Tolik zásahů si připsal domácí brankář v duelu proti Karlovým Varům

Od začátku do konce se hrál poměrně útočný hokej na obě strany. Vyhovovalo vám, že jste byl v permanenci?
Určitě je to příjemnější, než kdybych měl klid a pak musel řešit nějakou těžkou situaci. Každý gólman vám řekne, že má radši, když na něj jde plno střel a je pořád v zápřahu. Není mu zima a nestojí v bráně jako tvrdé y. Myslím, že se musel hokej líbit i fanouškům. Přišlo jich hodně, byla parádní atmosféra a jsme rádi, že jsme je odměnili našim vítězstvím.

V první třetině jste inkasovali hned po ubráněném oslabení. Nesrazí takový moment tým psychicky?
Na přesilovky Karlových Varů jsme si dávali velký pozor, protože je mají kvalitní a umějí je sehrát dobře. Těsně po první ubráněné přesilovce se před branku natlačil Venca Skuhravý. Má velkou sílu a bekhendem se mu nějak povedlo umístit mi puk pod vyrážečku. Ten gól jde trochu za mnou, protože jsem zůstal na brankové čáře a nevyjel, ale jsem rád, že kluci dokázali potom při hře bez brankáře vyrovnat a dotáhnout zápas do vítězného konce.

Frodl si v zápase s Energií vylepšil úspěšnost zákroků na výborných 93,51 %

Kromě téhle situace jste ale svůj tým hodně podržel. Je nějaký zákrok, kterého si ceníte?
Žádný si takhle nevybavím. Těžko říct, měl jsem hodně zákroků. Vary hrály na brejky. Mají velmi kvalitní kádr, šikovné hráče, takže se dostávali do šancí. My jsme ale měli na druhé straně podobně nebezpečné situace. Nakonec jsme byli úspěšnější my a myslím, že zaslouženě.

Prolomit střeleckou smůlu se vám povedlo až minutu před koncem základní hrací doby, ale za vyrovnáním jste se tlačili už od druhé třetiny. Co jste si řekli v kabině po úvodní dvacetiminutovce, kterou jste prohráli?
Řekli jsme si, že nehrajeme vůbec špatně a že musíme takhle pokračovat i dál. Je jedno, jestli vyrovnáte hned nebo až na konci při hře bez brankáře, ale musíte si za tím jít. Nám se nakonec podařilo srovnat až minutu před koncem. Myslím, že takový průběh zápasu musel lidi nadchnout a musí být šťastní, že se na nás přišli podívat. Nás hráče takováhle strhující klání baví taky.

V nájezdech mi pomohli kluci. Klobouk dolů před nimi, chválil Frodl spoluhráče

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých jste museli taky otáčet nepříznivý vývoj. Po dvou sériích jste prohrávali 0:2, ale nakonec jste vyhráli 3:2. Jak těžké pro vás bylo vychytat poslední tři nájezdy, když se vám nepovedlo zpacifikovat první dva?
V první řadě bych za nájezdy rád pochválil kluky, kteří proměnili tři penalty za sebou. Klobouk dolů před nimi. Hlavně oni mi pomohli, abych se vybičoval. Po konci jsem si dělal srandu, že jsem dal Varům schválně čuchnout a pak jsem to zavřel. Ale bylo to pro mě těžké, nejsem zvyklý dostávat z nájezdů tolik gólů. Naštěstí to ale kluci zvládli, otočili to a vyhráli jsme.

Závěr letošního roku vám vyšel na výbornou, takže v kabině asi panuje spokojenost…
Jsme rádi, že jsme se na konec roku dostali na vítěznou vlnu. Teď máme pátou výhru v řadě, porazili jsme top tým. Takhle jsme chtěli uplynulý rok zakončit. Proti Varům se čekal výborný zápas a myslím, že naplnil očekávání. Vyhráli jsme, takže jsme spokojení. Na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům, že přišli a fandili. Přeju vám všem šťastný nový rok a doufám, že na nás budete chodit i v něm.