Obránce Pohl po prohře: Udělali jsme, co jsme mohli. Byla to parádní série

22.3.2017, Martina Kramerová

I když jim los do semifinále přihrál toho nejtěžšího soupeře, bojovali sešívaní až do poslední chvíle, aby pro své fanoušky vyválčili postup. Pátá vzájemná bitva však rozhodla o tom, že do baráže letos zamíří jihočeský Motor. Podle produktivního obránce Jana Pohla sérii rozhodly přesilovky a zkušenost na straně soupeře. „Měli jsme hodně vyloučených, což Budějovice potrestaly. A důležité byly i větší zkušenosti na jejich straně,“ zhodnotil řízný obránce.

Slavia prohrála v pátém zápase semifinále prohrála s Motorem a cesta play-off pro ni skončila. Jak zhodnotit poslední duel na ledě soupeře?
Nehodnotí se mi to úplně dobře, protože jsme prohráli a vypadli. Chtěli jsme se vrátit do Prahy, ale bohužel se nám to nepodařilo. Ale udělali jsme, co jsme mohli. Budějovice vyhrály zaslouženě.

Přestože Jihočeši vedli už o dva góly, vám se podařilo vsítit kontaktní branku. Co jste si pak řekli v kabině před rozhodující třetí třetinou?
Vstřelený gól nás hodně nakopl, protože jsme se dotáhli jen na jednobrankovou ztrátu. V kabině jsme si řekli, že se musíme víc tlačit do brány. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale bohužel jsme dostali nešťastný gól, který nás zase srazil.

Motor pak oslavil vítězství v zápase a celé sérii. Jak semifinálová bitva vypadala z vašeho pohledu a co ji rozhodlo?
Myslím, že to byla parádní série. Jak pro nás, tak pro diváky. Hrál se dobrý hokej a podle mě jsme byli Motoru důstojným soupeřem. Semifinále rozhodly přesilovky. My měli hodně vyloučených, což Budějovice potrestaly. My se jich nedokázali vyvarovat. Důležité byly i větší zkušenosti na straně soupeře.

3+2
Tolik gólů a nahrávek si připsal Jan Pohl v rámci dvou sérií vyřazovacích bojů.

O co jste se v jednotlivých duelech mohli opřít a co naopak skřípalo?
Dařila se nám hra pět na pět. První dva zápasy jsme hráli dobře přesilovky, ale v těch dalších už jsme si v nich nevytvořili šance. Soupeře je dobře odbránil a nepustil nás k ničemu velkému. A jak už jsem říkal, velký problém byla naše častá vyloučení.

Váš semifinálový přemožitel postoupil do baráže o extraligu. Jaké v ní má podle vás šance?
Motor to bude mít hodně těžké, ale může se opřít o zkušené mužstvo a výborné přesilovky. Šanci má určitě každý.

Se závěrečnou sirénou v pondělním utkání vám zároveň skončila sezona. Jak se těšíte na odpočinek a jaké máte plány na dobu volna?
Na dovolenou se hodně těším. Chci se dát pořádně do kupy a pomalu se připravit na další sezonu. Pojedu domů za rodinu, zatím žádné další plány nemám. Ale určitě se něco naskytne 