Náročná oslava. Tolik gólů v šatně normálně nekřičíme, smál se Šagát

4.11.2017, Jakub Slunečko

Po temnu přišel zase den, a to dost zářivý. Slávisti naložili Ústí osm gólů, do nichž se schovala i první branka Martina Šagáta v této sezoně. Snaživý slovenský útočník se až dosud trápil, smůlu ale nakonec při sobotní kanonádě protrhl. „Líto nám soupeřů není, my jsme tohle potřebovali,“ říkal s úlevou po zápase.

Ústí jste v sobotu smázli 8:1. Jak to po takovém zápase vypadá v kabině?
Oslava vypadala jako po každém vítězném zápase, akorát teď jsme křičeli mnohem víc gólů. Obvykle jsou to dva nebo tři, teď jich bylo osm, tak se to celkem protáhlo. (smích)

Takhle vysoké vítězství Slavia nepamatuje přes pět let. Nebylo vám soupeřů až líto?
My jsme takový zápas potřebovali. Na góly jsme celkem skoupí a když se konečně rozstřílíme, tak nám nikoho líto není. Bohu díky nám to tam parádně napadalo a jsme za to rádi.

Čím to bylo?
Měli jsme dobrý pohyb, snažili jsme se o četnost střel a doufali jsme, že se nám konečně začne dařit. Možná se nám sešlo i hodně štěstí, ale na to už se nikdo neptá.

Vy sám jste se konečně poprvé v sezoně trefil, vypadáte, že to z vás spadlo...
Je to úleva. Šli jsme do přečíslení, kombinovali jsme a já potom dokázal puk dorazit do branky. Konečně to tam padlo! A hlavně se dařilo celé naší lajně. Vždycky si vytvoříme celkem dost šancí, ale nedáváme góly. Teď se na nás usmálo štěstí, vstřelili jsme dvě branky. Snad to tak bude pokračovat.

1+1
Za 13 minut a 24 sekund na ledě si Maritn Šagát připsal dva kanadské body

Po druhé třetině jste vedli už 7:0. S čím jste pak šli do poslední části? Asi to celkem svádí k tomu hrát bez rizika a na údržbu, nebo ne?
Možná jsme přemýšleli úplně naopak. Každý si chtěl utrhnout nějaký bodík, pořádně si zahrát a vyzkoušet nové věci. Do poslední třetiny jsme navíc šli s tím, že nechceme dostat gól, bohužel jsme Frodlíkovi moc nepomohli a jednu branku nám dali. To je jediná kaňka.

Jaké nové věci jste si vyzkoušeli?
Kličku, co si normálně nedovolíte, nahrávku bekhendem za hráče a podobné troufalosti. Jen škoda, že jsme neměli víc přesilovek, to bychom si vyzkoušeli ještě víc věcí. Ale po vítězství 8:1 můžeme být jenom rádi a musíme se od toho odrazit.

Kdy jste vůbec zažil takhle vysoké vítězství?
Nejspíš dva roky zpátky v Dánsku. A před tím asi v Chomutově, kdy jsme hráli o postup a měli jsme našlapaný tým. To pak byly takové výsledky celkem časté.

Výkony Slavie jsou jako den a noc. Minulé kolo jste prohráli bez gólu, teď jste jich dali osm. Čím to je?
Těžké odpovědět. Ne každý den se daří a nám se zápasy bohužel hodně často takhle výrazně liší. Teď jen abychom začali dávat konečně víc gólů a hráli jsme lépe.